Shopping Cart
picie aloesu skutki uboczne

Picie aloesu skutki uboczne

Czego można się spodziewać, zaczynając pić miąższ z aloesu?

Usłyszałam od klientki takie pytanie niedawno. Od razu śpieszę z odpowiedzią. Z miłą chęcią opowiem, jak to było u mnie.
Jak już wiesz, na początku piłam aloes w żółtym baniaczku, który miał wyrazisty zapach i smak, dla mnie mało przyjemny. Pierwsze moje skojarzenie było z zapachem bardzo silnego i znanego nam wszystkim Domestosu. Możesz mi wierzyć albo nie, nie piłam go zdecydowanie dla smaku a z racji wiedzy na jego temat. Bardzo zależało mi na przetestowaniu go i własnych doświadczeniach. Dziwiłam się, kiedy niektóre osoby znając jego dobroczynne możliwości odrzucały jego picie z powodu smaku. Kochani, po pierwsze profilaktyka zdrowia! Taniej jest zapobiegać niż leczyć! Lekarstwa natomiast potem w większości przypadków nie mają dobrego smaku. Mają też skutki uboczne tak często podawane w instrukcjach. Zwróciliście na to uwagę?

aloesowy miąższ z żurawiną - mój ulubiony smak
aloesowy miąższ z żurawiną – mój ulubiony smak

Na szczęście mój ulubiony producent aloesu popracował nad tym i dzisiaj pierwsze aloekroki będą u ciebie wyglądały inaczej. Dlaczego? Zmienił się sposób konserwacji miąższu i teraz znajdziesz w nim tylko witaminę C. Stało się to możliwe dzięki zupełnie nowemu opakowaniu, które zapobiega utlenianiu się aloesu. Aloes od momentu ścięcia liścia zaczyna już tracić właściwości i w ciągu 24 godzin właściwie ich nie ma. Dlatego tak ważne jest właściwe opracowanie stabilizacji i przechowywania go.
Nie daj się nabrać na wodę z cukrem z aloesem na etykiecie, jeśli szukasz dobroczynnych właściwości tej rośliny. W produktach tego typu ich nie znajdziesz.

Dlaczego ludzie szukają dobrego aloesu i sięgają po niego?

Ma on wiele właściwości. Nazywa się go rośliną od oparzeń.
Łagodzenie skutków kontaktu naszej skóry z wysoką temperaturą to zaledwie początek, wierzchołek góry lodowej.

aloes-łagodzenie skutków kontaktu z wysoką temperatura
aloes-łagodzenie skutków kontaktu z wysoką temperatura

Od jakiegoś czasu bardzo dużo pisze się o stanach zapalnych w naszym organizmie. Aloes gasi, łagodzi, ułatwia przejście i poradzenie sobie z wieloma rodzajami stanów zapalnych w naszym ciele.
Poszukaj informacji w sieci na temat stanów zapalnych, które, jeśli występują dłużej i chronicznie, stają się stanem chorobowym i mają drastycznie złe skutki dla zdrowia.
Przykłady stanów zapalnych to:

Zapalenie płuc
Zapalenie żołądka
Zapalenie dziąseł
Zapalenie cewki moczowej
Zapalenie gardła
Zapalenie jąder
Zapalenie jelita grubego
Zapalenie jelita cienkiego
Zapalenie trzustki
Zapalenie dwunastnicy
Zapalenie krtani
Zapalenie macicy
Zapalenie mięśni
Zapalenie naczyń chłonnych
Zapalenie naczyń krwionośnych
Zapalenie nerek
Zapalenie okostnej
Zapalenie opłucnej
Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
Zapalenie osierdzia
Zapalenie oskrzeli
Zapalenie otrzewnej
Zapalenie pęcherza moczowego
Zapalenie pęcherzyka żółciowego
Zapalenie płuc
Zapalenie pochwy
Zapalenie przydatków
Zapalenie przyzębia
Zapalenie spojówek
Zapalenie sutka
Zapalenie ścięgien
Zapalenie tarczycy
Zapalenie trzustki
Zapalenie ucha środkowego
Zapalenie wątroby
Zapalenie węzłów chłonnych
Zapalenie wyrostka robaczkowego
Zapalenie zatok przynosowych
Zarostowe zapalenie tętnic
Zapalenie stawów
Zapalenie kości
Zapalenie korzonków
Trądzik
Łupież
Świąd
Hemoroidy
…i wiele, wiele innych

Stany zapalne to żółta i czerwona lampka, którą pokazuje nam nasz organizm. Sygnalizuje – uwaga, zatrzymaj się lub jest bardzo źle, zawróć i zacznij działać. Nie wolno ich ignorować. Każdy z nich koniecznie skonsultuj z lekarzem. Możesz też łagodzić, gasić stany zapalne, pomagać sobie tym samym pijąc aloes Aloe Vera. Często dodanie aloesu do diety skraca występowanie stanu zapalnego.
Aloes ma działanie przeciwbólowe. Nie kłóci się z lekarstwami a często wzmacnia ich działanie.

Czy picie aloesu powoduje skutki uboczne?

Odkrycie takich skutków picia aloesu rozpoczęło się od artykułu, napisanego przez profesora Roberta H. Davisa i następnie w efekcie nagłośnienia wyników badań doktora Jeffreya Blanda z Instytutu Linusa Paulinga w Palo Alto w Kalifornii. Doktor Bland napisał artykuł w czasopiśmie Preventive Medicine w 1985 roku. Artykuł zatytułował „Efekty spożywania soku aloesowego na funkcje żołądkowo-jelitowe u zdrowych ludzi”.
Trzeba pamiętać, że miąższ aloesowy, który można pić według własnego uznania to nie produkt, który wywołuje przeczyszczenie, rozwodnienie w czasie wydalania. Tego typu produkty mają inne właściwości i tu bardzo trzeba uważać. Zawierają one aloinę i emodynę, składniki zielonej części rośliny.
Inaczej jest w przypadku czystego, stabilizowanego i ręcznie odfiletowanego miąższu z aloesu czyli tego co jest w środku liścia.

oddzielanie skórki od liścia aloesu
oddzielanie skórki od liścia aloesu

Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny. Ma inne predyspozycje przekazane pokoleniowo. Prowadzi inny styl i tryb życia. To ważne, aby zaczynając pić aloes, obserwować siebie.
Aloes ma właściwości regeneracyjne, przeciwzapalne i regulujące pracę jelit. Nie ma natomiast możliwości, żeby powodował biegunkę. Oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich odbywa się z moczem a nie z kałem.
Ważne, żeby czytać ze zrozumieniem to, co jest napisane na etykietach. Produkty z aloesu mogą mieć stężenie od właściwie zerowego po 97% (jak w tym, który ja piję i rekomenduję z przekonaniem). A dawno dla wszystkich podawane są identyczne, pomimo że oczywiście produkty te się od siebie diametralnie różnią. Póki co niestety przepisy tego nie regulują.
Doktor Bland w swoich badaniach podaje, że zdrowy, dorosły człowiek powinien pić trzy łyżki stołowe aloesu od jednego do trzech razy dziennie. Ja osobiście wypijam setkę aloesu na czczo z samego rana i kolejną wieczorem, jeśli czuję taką potrzebę bo np. zjadłam coś ciężkiego.

Jak zacząć?

Proponowałabym na początek pić łyżkę stołową na czczo rano przez pierwszy tydzień. Warto tą porcję wlać do odrobiny wody niegazowanej. Ma to dodatkowe plusy, o których pewnie napiszę w którymś z kolejnych artykułów. Można też wypić aloes nierozcieńczany, jeśli ktoś woli.

O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim o piciu wody. Jeśli nie mamy nawyku picia wody i nie planujemy go wdrożyć, to z mojego doświadczenia aloes i tak zacznie działać, jednak możemy efekty tego działania pomylić z czymś innym. Mogą pojawić się np. problemy ze skórą – ponieważ aloes nie może wypłukać i wyrzucić toksyn i substancji szkodliwych wraz z moczem więc stara się to zrobić inną dostępną drogą czyli przez skórę. Kilka znanych mi osób przez pierwsze dni skarżyło się na bóle głowy, które jednak mijały wraz z rozpoczęciem picia wody.

Odpowiednie nawodnienie jest najważniejsze dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Właściwie to od tego powinno się zacząć zanim sięgniemy po aloes. Warto wypijać minimum 5 szklanek wody niegazowanej dziennie. Można zrobić sobie w kalendarzu grafik czy pobrać specjalną aplikację i odznaczać wypijane szklanki. Moim zdaniem jednak 5 szklanek to dobry początek a warto starać się dojść do 2 czy nawet 3 litrów, w zależności od wagi i wzrostu.

Po czym poznać czy wypijam właściwą ilość wody?

Nasz mądry organizm pokazuje to po kolorze moczu. Jeśli ma intensywny zapach i ciemny kolor, to znaczy, że wody jest zdecydowanie za mało. Im jaśniejszy kolor moczu, tym lepiej. To duże uproszczenie – mimo to, pozwala w domowych warunkach siebie obserwować.

W 99% przypadków, jeśli pijemy wodę, aloes będzie się pięknie przyswajał. Czasami można czuć przez kilka dni lekki ból głowy, to minie. Można sobie zrobić 1-2 dni przerwy i potem znów sięgnąć po ten cud natury.

Czego możesz oczekiwać?

Aloes, który ja rekomenduję, jest kwaskowaty. Smak ten zawdzięcza witaminie C, która oczywiście jest bardzo ważna dla profilaktyki zdrowia a także przechowywania aloesu.

aloes smak zawdziecza witaminie c
aloes smak zawdzięcza witaminie c

Jak ze wszystkim, tak też i tutaj – jesteśmy różni więc gusta smakowe mamy od siebie różne.
Jeżeli wolisz smak owocowy i orzeźwiający, to dla Ciebie zdecydowanie podpowiadam miąższ z dodatkiem jabłek i żurawiny. Będzie on dodatkowo intensywniej dbał i drogi moczowo-płciowe. Osoby borykające się z zapaleniem pęcherza tutaj mowa szczególnie o Was. Jest rozwiązanie!
Dla dzieci i tych, którzy ze smaków preferują tylko słodki najłatwiej będzie zacząć od miąższu aloesowego o smaku brzoskwiniowym. Dzieci lubią truskawki oraz brzoskwinie. Ponieważ brzoskwinie łączą się idealnie z aloesem to właśnie te owoce do niego dodano.

Tutaj kupisz ->->-> aloes do picia <-<-<- rekomendowany przeze mnie. Smak wybierz sam 🙂

aloes brzoskwiniowy, który najbardziej lubią dzieci
aloes brzoskwiniowy, który najbardziej lubią dzieci

Może dla Ciebie dobrym rozwiązaniem będzie trójpak trzech smaków i wypróbowanie, który najbardziej Tobie odpowiada?

Kiedy już pijesz aloes, to warto żebyś każdy łyk najpierw potrzymał w ustach – może „pogulgotać” nim podobnie jak płynem do płukania ust. Dzięki temu uzyskasz dodatkową ochronę dziąseł i podniebienia oraz gardła. Wiadomo, zdrowy układ pokarmowy to zdrowy człowiek a układ pokarmowy zaczyna się właśnie od ust. 🙂

Czy aloes piją mamy w ciąży oraz mamy karmiące? I tak i nie 🙂 Jak to w życiu bywa 🙂 Nie polecam, żeby kobieta, która przed ciążą nie suplementowała się aloesem, zaczęła w trakcie ciąży i kiedy karmi maluszka. Dlaczego? Nie widzę powodu, dla którego toksyny wypłukiwane przez aloes miałyby trafiać z mlekiem do organizmu dziecka, szczególnie, że odporność i u niego dopiero się wykształca. Lepiej wrócić do tematu potem. Natomiast aloesowekobiety, które potem stają się aloesowymi brzuchatkami oraz aloesowymi mamami karmiącymi oczywiście mogą robić to przez cały czas z korzyścią dla siebie i swojego dziecka.

Dziecko może zacząć pić aloes w momencie, gdy soczki przecierowe nie są już dla niego wyzwaniem. Mam w swoim otoczeniu aloesowe rodziny, aloe-mamy i aloe-baby, które mają się świetnie i aloes wiele spraw ułatwia. Nie wiedzą co to są kolki, dzieci mniej się przeziębiają a nawet kwestie związane z wyżynaniem się zębów przechodzą lżej.

Pojawiło się pytanie, czy jeśli mama ma to szczęście i może karmić swoją pociechę dłużej niż 8-12 miesięcy to nadal trzeba poczekać. Myślę, że w momencie gdy u dziecka już wykształciła się własna odporność (jest starsze niż roczek), to można śmiało zacząć aloes podawać.

Jak ze wszystkim tak i tutaj, warto postępować rozsądnie i obserwować siebie.

Czasami dostaję zapytania o aloes niewiadomego pochodzenia sprzedawany np. na portalu aukcyjnym czy w innych miejscach. Nauczyłam się już nie odpowiadać na te pytania. Dlaczego? Zgodzisz się ze mną, że to proste i oczywiste. Mogę mówić i brać odpowiedzialność tylko za to, czego jestem pewna. Nie mam oczywiście wpływu na to, co kto ma ochotę wypić jednak nie muszę brać za to odpowiedzialności.

Tak więc przede wszystkim trzeba kupić aloes ze sprawdzonego źródła i z właściwym składem. To pierwszy krok. Zachęcam, żeby przyjrzeć się temu, który propaguję. Ma wszystkie korzystne właściwości. Zapewniam też korzystny system rabatowy na stałe (a15%, 35% i więcej) a także osobistą pomoc i doradztwo dla moich miłych klientów.

aloes ze sprawdzonego źródła
aloes ze sprawdzonego źródła

Mój ulubiony ->>> aloes z jabłkiem i żurawiną <-<-<- kupisz tutaj. 

Ważne, żeby aloes, który wybierzesz był oznaczony odnawianym certyfikatem niezależnej Międzynarodowej Rady Naukowej do spraw Aloesu oraz by w jego składzie nie było rafinowanego cukru i konserwantów. Jeżeli wybierzesz ten ode mnie, będzie mi bardzo miło.

Pozdrawiam serdecznie
I zapraszam do przeczytania kolejnego artykułu

Przesyłam moc dobrej energii i uśmiechu
Marzena Tuszyńska
ekspert od aloesu
NajlepszyAloes.pl

 

46 komentarzy

 1. Witam, czy można pić aloes kiedy ma się zerową grupę krwi?

  1. Marzena Tuszyńska

   Dzień dobry Joasiu,
   bardzo dziękuję za Twoje pytanie. Aloes można pić niezależnie od grupy krwi jaką się posiada.
   Grypa krwi nie powinna być kryterium, które stosujesz do podjęcia decyzji, czy pić aloes czy nie.
   Zapraszam Ciebie do częstszego zaglądania na moją stronę i pozdrawiam.

 2. witam panią
  ja piłam aloe picie i pojawił się biegunka Bo ja mam klopoty z biegunkami
  i dlatego chciałam dowiedzieć czy aloe można wypić jak ktoś ma problemy z biegunkę

  marta s..
  dziekuje

  1. Marzena Tuszyńska

   Dzień dobry Marta 🙂
   Aloes ma właściwości regulacji pracy układu pokarmowego,.
   Proponuję jednak, żebyś skonsultowała się z lekarzem.
   On zajmie się Twoimi biegunkami, potwierdzi też, czy możesz pić aloes.
   Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

 3. Grażyna Be

  Jak długo można pić żel aloesowy?
  Jak długo można zażywać suplementy aloesowe ?
  Kosmetyki to chyba do końca życia bo są super.

  1. Marzena Tuszyńska

   Dzień dobry Grażyna 🙂
   Jak długo można jeść jabłka albo pomarańcze?
   Z żelem aloesowym jest dokładnie tak samo 🙂
   Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o czas używania suplementów aloesowych 🙂
   Dziękuję za komentarz i pozdrawiam 🙂

   1. Ja dodaję kieliszek aloesu do szklanki wody. Czy można tak pić? Pozdrawiam

    1. Marzena Tuszyńska

     Jasne 🙂
     Pozdrawiam.

  2. Dzień dobry czy w trakcie starania się o dziecko mogę pić aloes?

   1. Marzena Tuszyńska

    Nie znam przeciwwskazań.
    Pozdrawiam i powodzenia 🙂

 4. Dzien Dobry.
  Prosze mi powiedziec, czy to prawda, ze soku z aloesu nie mozna pic przy hemoroidach, czytam . Czytam na roznych forach ze ze wzgledu na skladnik lateks aloesowy , przeciwdkazaniem jest picie soku przy hemoroidach.
  Pozdrawiam
  Basia Gołąbek

  1. Marzena Tuszyńska

   Basiu – aloes aloesowi nie jest równy. Zapraszam Cię do artykułu, w którym znajdziesz odpowiedź na to pytanie: https://najlepszyaloes.pl/gdzie-kupic-aloes/ . Aloes który ja piję nie ma lateksu – jest naturalny w 100%, w 97% zawiera czysty, oskórkowany liść aloesu a 3% to naturalna witamina C. Nie ma w nim innych składników. Droga do znalezienia takiego, moim zdaniem najlepszego aloesu była bardzo długa – dlatego teraz o niej opowiadam w artykule. Bardzo dziękuję za zapytanie i Twój komentarz.

 5. Witam, czy można pić aloes nie mając fragmentu trzustki?

  1. Marzena Tuszyńska

   Pani Agato,
   proszę się skonsultować z lekarzem i powiedzieć mu, że chce Pani pić aloes.
   Ja nie znam przeciwwskazań, ale zawsze jak jest jakaś niepewność to warto się zapytać lekarza.

 6. Pani Marzeno, mam pulpę Aloe Vera przywiezioną z Wysp Kanaryjskich, która lekko sfermentowała, czy mogę ją dalej pić. Nie obserwuję żadnych efektów ubocznych.
  Pozdrawiam, Aja

  1. Marzena Tuszyńska

   Ja bym nie piła,
   pozdrawiam 🙂

 7. Dzień dobry, czy można podawać aloes niemowlakowi na kolki?

  1. Marzena Tuszyńska

   Skonsultuj to Basia z lekarzem.

 8. Biorę letrox 100 pol godziny przed śniadaniem. Kiedy wypić aloes, przed proszkiem czy po?

  1. Marzena Tuszyńska

   Niestety nie pomogę 🙂
   Nie wiem co to letrox. Proszę zapytać lekarza, który przypisał Pani lekarswo.
   Zdrowa życzę,
   Marzena.

   1. Dzień dobry, Letrox to wspomaganie hormonalne tarczycy. Mam niedoczynność i hashimoto. No nic, z koleżanka, która rekomendowala i zamówiła mi aloes Forever ustaliłyśmy,, że będę go piła godzinę po śniadaniu i przed kolacją. Nie bedzie to niestety na czczo, ale inaczej chyba w moim przypadku się nie da. Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam:)

 9. Witam, czy faktycznie po 3 miesiącach picia aloesu trzeba zrobić przerwę?

  1. Marzena Tuszyńska

   Cześć Agnieszko 🙂
   Skąd masz takie informację?

 10. Dzień dobry. Czy chorzy na chorobę Crohna – Leśniowskiego mogą pić aloes?

  1. Marzena Tuszyńska

   Dominika,
   dziękuję za pytanie.
   Zapytaj proszę lekarza prowadzącego:-)
   Zdrówka życzę.

 11. Dzień dobry Pani Marzeno, kiedyś widziałam filmik na internecie na którym było mówione, że liść aloesu ma w sobie toksyny, które można usunąć wkładając pionowo ścięty liść do zimnej wody, odstawić na 10 minut i te toksyny z niego wypłyną. Czy to jest prawda? Starałam się znaleźć informacje na ten temat w różnych źródłach, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Czasem używam mojego aleosa i zastanawiam się czy przypadkiem nie wcieram sobie w skórę czegoś złego…
  Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 🙂

  1. Marzena Tuszyńska

   Marto bardzo dziękuję za komentarz. Na aloeblogu znajdziesz artykuł na temat aloesu w aloesie. Dotyczy on również tego aloesu, który jest na oknie. Z mojego doświadczenia wynika, że większość aloesu okiennego ma tak małą ilość miąższu w liściu, ze wyfiletowanie (pozbycie się zielonej części z toksyczną aloiną i emodyną) jest prawie niemożliwe. Pozyskana ilość miąższu jest bardzo niewielka i wystarczy najwyżej jednorazowo do zrobienia maseczki 🙂 Według mnie zamoczenie liścia sprawi, że miąższ szybko się utleni a toksyny rozejdą się po miąższu. Pozdrawiam bardzo i zachęcam do odwiedzenia aloebloga najlepszyaloes.pl Marzena 🙂

   1. A z czego wykonany jest żel forever? tylko z miąższu aloesu czy ze zmielenia całej rośliny? (miąższ + skórka)?

    1. Marzena Tuszyńska

     Żel wykonany jest z miąższu. Skóra została usunięta 🙂

  2. Marzena Tuszyńska

   Marta jest duża szansa, że wcierasz sobie aloinę i emodynę. Są one w skórce aloesu i mają działanie toksyczne. Dlatego tak ważne jest, żeby poszukać aloesu ze sprawdzonego źródła i prawidłowo oczyszczonego. Sam miąższ aloesowy czyli wnętrze liścia nie uczula.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Marzena

 12. Można podawać 3 łatką po łyżeczce dziennie?

  1. Marzena Tuszyńska

   Można śmiało 🙂
   Marzena

 13. Witam 🙂 czy mozna podawac aloes do picia 11 miesiecznemu dziecku ?

  1. Marzena Tuszyńska

   Witam, najlepiej to skonsultować z pediatrą przy tak maleńkim dziecku. Ja nie znam przeciwwskazań.
   Pozdrawiam,
   Marzena 🙂

 14. Pytanie 1
  Czy przy niedoczynności tarczycy istnieją przeciwwskazania do picia aloesu ??
  Pyt 2
  Jaka ilość podawać dzieciom w wieku 2 do 4 lat ??

  1. Marzena Tuszyńska

   Oczywiście Monika, że można. Zapytaj lekarza. Powinnaś poczuć się lepiej i mieć więcej energii.
   Dzieci lubią pić aloes jak soczek – tylko, że bez rafinowanego cukru i zdrowy. Polecam szczególnie aloes z brzoskwinią dla maluchów.
   Życzę dużo zdrowia i zapraszam do mnie znowu.
   Dzięki komentarzom mam motywację, żeby pisać i widzę sens w dzieleniu się tym, czego się dowiedziałam.
   Wszystkiego dobrego Moniko,
   Marzena

 15. Chodziło mi
  Czy można 3 latkowi podawać 😅

  1. Marzena Tuszyńska

   Dzieci mogą pić aloes odkąd piją soczki przecierane.
   Dziękuję za komentarz Aga i pozdrawiam bardzo,
   Marzena

 16. Witam, chciałam zapytać przez jak długi okres czasu najlepiej pić sok z aloesu? Pozdrawiam, Iwona

  1. Nasz sok z aloesu może Pani pić codziennie – nie ma tutaj ograniczeń czasowych.

 17. Dzień dobry.
  Czy można sok z aloesu przelać do innego naczynia, np.słoika? Po otwarciu karton namaka i obawiam się, że sok mi się zepsuje.

  1. Można 🙂
   Z kartonem też nie powinno się nic dziać.
   Druga sprawa, to proszę otwartego aloesu nie pić zbyt długo.
   Pozdrawiam

 18. Dzień dobry,
  Chciałabym zapytać, jak długo po otwarciu soku, można go przechowywać w lodówce ?

  1. Osobiście piję 100 ml aloesu dziennie. Kartonik to 1 litr. 10 dni bez problemu aloes stoi w lodówce. Pozdrawiam serdecznie, Marzena

 19. Witam. Czy można podać aloes dziecku z przerostem flory bakteryjnej i nietolerancją fruktozy? Dziecko ma 5 lat i wieczne problemy z jelitami. Pozdrawia.

  1. Warto zawsze skonsultować się z lekarzem prowadzącym. On będzie najbardziej kompetentny. Pozdrawiam bardzo, bardzo, Marzena NajlepszyAloes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *